Arama Site Ağacı Anasayfa
Çalışma saatlerimiz
Pazartesi - Cuma
08.30 – 19.00 (Kesintisiz)
Cumartesi
08.30 - 17.30
Pazar günü ve resmi tatil günleri kapalıdır.
www.siyasetinsesi.net İnternet Sitesinde Kütüphanemiz Etkinliği

Erguvan’dan Sevgililer Günü…

Erguvan Korosu, Sevgililer Gününe ithafken bir konser verdi.

Koro şefi Cemile Karabulut’un yönettiği, Erguvan Türk Sanat Müziğe Korosu Sevgililer Günü dolayısı ile Ankara Or-An Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi’nde bir konser verdi.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konsere, efsanevi spiker Tansu Polatkan’ın doyumsuz sunumu zenginlik ve keyif kattı.

Koro Şefi Cemile Karabulut’un yönetimindeki Erguvan Türk Sanat Müziği Korusu, Türk Sanat Müziği sevenlerine birbirinden güzel şarkılarla doyumsuz anlar yaşatırken, Konserin konukları arasında yer alan Türk Sanat Müziğinin çınarlarından Ela Altın, konserin şeref konuğu olarak sanatseverlere şarkıları ile sürpriz yaptı. Ela Altın anıları ve şarkıları ile konsere ayrı bir renk kattı. Ela Altın performansı ile göz doldururken, izleyenleri bir kez daha kendisine hayran bıraktı.

Koro şefi Cemile Karabulut’ta koroyu yönetmenin yanı sıra icra ettiği şarkıları ile konsere bam-başka anlam kazandırdı.

Erguvan Türk Sanat Müziği Korosu, her yaş grubundan ve meslek dallarından oluşup, Şef Cemile Karabulut’un girişimi ile 2012 yılında kuruldu. Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürü Doğan Acar’ın da izniyle Or-An Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi’nde çalışmalarını sürdürdü. Kütüphane Müdürü İsmail Coşkun’un da her konuda gösterdiği yakın ilgi ve destek sayesinde Erguvan Türk Sanat Müziği Korosu, sanatseverlerin beğeniyle izlediği bir koro haline geldi.

Türk Sanat Müziğini sevdirmek, sevenleri bir araya getirmek amacıyla kurulan Erguvan Türk Sanat Müziği Korosu,  Türk Sanat Müziğini yaşatmak ve gelecek kuşaklara taşımak amacıyla senede en az iki konser vererek, sanatseverlerle buluşuyor. Koro aynı zamanda konserini Oran Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi salonunda vererek, kütüphanenin tanıtımı ve kitap sevgisi adına önemli bir girişimde bulunuyor.

Kora şefi Cemile Karabulut, eczacılık mesleğini ses sanatçılığına tercih ederek 1983 yılında Ankara Radyosu’nda mikrofona çıkmaya başlıyor. Dönemin ustaları Metin Everes, Ahmet Hatipoğlu, Ferit Sıdal gibi sanatçılardan aldığı derslerle, ses sanatçılığının yanı sıra koro şefi olarak da Türk Sanat Müziğine emek veriyor. Şef Çocuk ve gençlik korolarına verdiği derslerle, müzik dünyasına pek çok sanatçı kazandıran Cemile Karabulut, TRT Televizyonunda Erguvan programını hazırladı ve sundu. Halen Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği Müdürü olarak görev yapan Cemile Karabulut, ses sanatçılığının yanı sıra koro şefliğini yürütmekte.

Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 708 kez gösterilmiştir.